Haber

Yeni İstanbul Valisi Gaziantep’te veda turlarında

GAZİANTEP (İGFA) –Yeni atamayla veda ziyaretlerine Gaziantep’te başlayan yeni İstanbul Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Vali Gül, yaklaşık 5 yıldır Gazi ili için eğitim ve spor alanında birlikte çalışan Fatma Şahin’e veda ziyaretinde, ortak çalışmaların İstanbul’da da devam edeceğini vurgulayarak, bağlantı ve bağlantının kurulacağını vurguladı. bağlantı iki şehrin ortasında devam edecek.

ŞAHİN: VALİMİZİN İSTANBUL DENEYİMİ İLE ÇOK ŞEYLER YAPABİLECEĞİNE İNANIYORUZ.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hüznün ve sevincin aynı anda yaşandığını belirterek, “Davut Gül İstanbul’a yakıştı, İstanbul kazandı. Tecrübesiyle İstanbul’da çok şeyler yapacağına inanıyoruz” dedi.

İstanbul’un yeni Valisi Davut Gül, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada Gaziantep’in adeta bir okul olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Bu şehirde çok şey öğrendik. Bunlardan en değerlisi Fatma Lider’in dediği gibi bir ortaya çıkış modeli olan Gaziantep Modeli’dir. Herkes bundan kazandı. Bu beş yılda Gaziantep en büyük felaketlerini yaşadı. Depremde ve pandemide birlikte çalıştık, Gaziantep en hızlı normale dönen ve hayatın en hızlı normale döndüğü şehir. Gaziantep Modeli’nin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğine inanıyorum. Fatma Şahin ve ekibine de ayrıca teşekkür ederim. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep halkının ve bu milletin yüzünü güldürmek için her türlü imkanı seferber etti. İşçi makineleri 24 saat çalıştı. Bu çalışma bir bakıma devletin yüzünü akıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu