Haber

Su faturası anlaşmazlığında kiracısını öldüren ev sahibine 18 yıl hapis cezası

Su faturası nedeniyle kiracısını tabancayla öldürdüğü ve bir kişiyi yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, “kasten adam öldürme” suçundan 18 yıl, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. öldürmek”.

3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, kiracısı Mevlüt Kapan’ı öldürüp Mehmet Ali G.’yi yaralamaktan yargılanan tutuklu sanık Hüseyin Uzman ile müşteki ve tarafların avukatları katıldı.

Söz verilen sanık Bilirkişi, “Olaya çok üzüldüm. Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Çok pişmanım.” terimini kullandı.

Sanık avukatı Cengiz Erkoyuncu, sanığın annesine ağır küfürler savurduğu için sınırlarını kontrol edemeyerek suçu işlediğini, öldürme kastının olmadığını savundu.

Kurbanın eşi Havva Işık Kapan, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Olayda yaralanan Mehmet Ali G. de sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.

Duruşmaya kısa bir aradan sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı Mevlüt Kapan’ı kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Kurul, bu cezayı “haksız tahrik” indirimi uygulayarak 18 yıla indirdi.

Mahkeme, Mahir’i Mehmet Ali G.’yi “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

10 Mayıs’ta Meram ilçesi Büyük Kovanağzı Mahallesi Yaka Sokak’taki 2 katlı evin bahçesinde Hüseyin Mahir ile kiracısı Mevlüt Kapan arasında faturaların ödenmemesi ve gürültü nedeniyle tartışma çıktı. Mahir, Kapan ve Kapan’ın arkadaşı Mehmet Ali G.’yi tüfekle yaralamıştı. Hastaneye kaldırılan Kapan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı ve gözaltına alınan Seçkli tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu