Haber

Muğla’da depremzede öğrencinin çizdiği resim taşındı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem binlerce canı hayatımızdan aldı.

Depremin ardından 10 ilden depremden etkilenen 8 bin vatandaş konut, otel ve pansiyonlara yerleştirildi.

Depremzedelerin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 526 öğrenci zilin çalmasıyla eğitim ve öğretime başladı.

Büyük bir heyecan yaşandı

36 anaokulu, 206 ilkokul, 197 ortaokul ve 87 lise depremden etkilenen öğrenciler kolejlere ve devlet okullarına gitmeye başladı.

Öğrencilerin öğle yemeklerini okullar ve hayırsever iş insanları karşılarken, birçok sınıftaki öğrenciler buruk bir heyecanla okullarına gitti.

Resim dersinde kendi evinin fotoğrafını çizdi

Otellerde kalan öğrenciler servislerle okullara dağıtıldı. Hatay’da evi yıkılan 1. sınıf öğrencisi Ali Eren Kırıcı, resim dersinde çizdiği kendi evinin resmiyle yürekleri dağladı.

Birçok depremzede öğrencinin benzer resimler çizdiği görüldü.

Hüseyin Boyacı İlkokulu Müdürü Ayşe Avcı Aşçı, “Her çocuk aile projesinde istekli velilerimiz okula gelerek yiyecek ve giyecek ihtiyaçlarını karşıladılar. Bu haftayı depremzede öğrencilerimiz için uyum haftası olarak değerlendiriyoruz. Bu uyum haftasında okul ve arkadaşlarımıza yönelik drama etkinlikleri, spor, doğa yürüyüşleri ve tanıtım etkinlikleri yapılacaktır. Bir nebze de olsa çocuklarımızın yaralarını sarmak istiyoruz. İnşallah ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılayabiliriz. Bir çocuğumuz mesken çizdi, duygularını tarif edemeyiz”söz konusu.

hassa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu