Ekonomi

MATSO Başkanı: Yerel pazarların korunması için yasal düzenleme şart

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, yerel pazarların korunması için yasal düzenlemenin şart olduğunu söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, yerel pazarların korunmasına yönelik oda üyelerinden yoğun talepler aldıklarını belirterek, yerel pazarların korunmasına yönelik düzenlemenin norm olduğunu söyledi.

Yerel pazarların artık zincir pazarlarla rekabet edemeyeceğini kaydeden Lider Güngör, “Sektörün beklentisi yerel pazarları rekabette güçlendirecek düzenlemelerin yapılmasıdır.”

Üyelerden en değerli beklentinin zincir marketlerin açılış ve kapanış saatlerinin düzenlenmesi beklentisi olduğunu belirten Lider Güngör, “Üyelerimiz özellikle zincir marketlerin açılış ve kapanış saatlerinde organize olmayı bekliyor. Talepler var. Bu mağazaların pazar günleri de kapalı olması için.”

Üyelerden gelen en değerli taleplerden birinin tekstil, ayakkabı, tütün mamulleri, cep telefonu ve bilgisayar, aksesuar, züccaciye vb. dışındaki mal ve işlerin satışının engellenmesi olduğunu belirterek, bunun rekabet gücünü bıraktığını ve zayıflattığını söyledi. – ANTALYA

cobanlar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu