Haber

İYİ Parti’den Oktay Vural: Ne bir ittifak teklifimiz var ne de arayış

Yerel seçimler yolunda CHP ile olası ittifak görüşmelerini değerlendiren YETER Partisi Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, “İttifaklara ne mecburuz ne de mahkumuz.” Vural, sorunların analiz yeri olarak da genel seçimlere işaret etti.

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre YETERLİ Partisi Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, son dönemde yaşanan siyasi tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İTTİFAKLARA İHTİYACIMIZ YA DA HUTLUYUZ”

Yerel seçimler öncesi “İttifak olacak mı?” Soruyu yanıtlayan Vural, “Biz ittifaklara ne mecburuz ne de mahkumuz. Biz böyle bir mecburiyeti reddediyoruz. Bunu yapmazsanız bu kazanır, bu kazanır, bu kaybeder. Biz ancak millete borçluyuz. İrademizi kimseye teslim edecek durumda değiliz” diyen Parti, rüştünü ispat etmiş bir partidir. Hedefleri ve ilkeleri vardır. Başkaları bunu araçsallaştıramaz” dedi.

‘KİMSEYE KAYBETMEK GİBİ ENDİŞELENMİYORUZ’

İYİ Parti’den Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim birileri kazansın kaybetsin diye bir derdimiz yok. Biz kazanmak istiyoruz, milletimiz kazansın istiyoruz. İYİ Parti ‘İttifakta olacak mısın olmayacak mısın?’ Böyle değerlendirmek haksızlık olur. Varsayımsal ittifak modeli ekseninde kendimizi geleceğe ne mecbur ne de mahkum hissediyoruz.”

‘İTTİFAK ARAMIYORUZ’

“Biz ittifak teklif etmiyoruz, aramıyoruz” sözlerine devam eden Vural, “Ama yerel işbirlikleri olabilir. İYİ Parti artık toplumsal çoğunluğa ulaşmak için vatandaşla buluşmada kararlı. Bundan sonraki mesele işbirliği. siyasi çıkarlarımızı maksimize etmeye çalışmamak.”

‘ÇÖZÜM YERİ GENEL SEÇİMLER’

Türkiye’nin sorunlarının çözümü için genel seçimlere işaret eden Oktay Vural, “Yerel seçimlerin siyasi sonuçları olmaz” dedi. Vural, “Biz iktidara muhalefet partisiyiz.

Vural, “Türkiye’yi yönetmeye talip olmayan siyasetin amacı yok demektir. Max Weber, ‘Partilerin amacı iktidar olmaktır’ diyor.

“HDP’NİN YANINDA OLMUYORUZ”

HDP’nin içinde olduğu bir ittifakta yer almayacaklarını belirten Vural, “HDP’nin yanında olmayacağız. HDP ile işbirliği algısının bedelini gördük. HDP’ye yönelik haksız saldırılara örgütlerimiz maruz kaldı. seçim dönemi.”

taskopru-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu