Haber

Ekrem İmamoğlu Şampiyonları Ağırladı

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Bakü’de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 3 altın ve 2 bronz madalya kazanan İBB Spor Kulübü sporcularını ağırladı. İmamoğlu, toplantıyı izleyen gazetecilere, “Sporda saygı çerçevesi yüksektir. Tek bir politikada biraz saygı. İnşallah düzelteceğiz. Başarılı sporcularımız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sporcuları konuşsun. Onlar sahada şampiyon olmaya devam edecekler, biz de diğer sahalarda şampiyon olmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29-4 Mayıs tarihlerinde Bakü’de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda 3 altın ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanan İBB Spor Kulübü sporcuları ile bir araya geldi. Haziran. İmamoğlu; Merve Dinçel (49 kilo, altın), Nafia Kuş (+73 kilo, altın), Hakan Reçber (63 kilo, altın), Görkem Polat (54 kilo, bronz) ve Emre Kutalmış Ateşli (+87 kilo bronz) Emirgan’da karşılaştılar Beyaz Köşk’te. İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş’ten şampiyonluk ve şampiyonlar hakkında bilgi alan İmamoğlu, sporculara başarı dileklerini iletti. “Sporda başarı; Ülke için bir moral, motivasyon” diyen İmamoğlu, “Bir tarafta hep daha fazla ilgi var. Ayrıca çocukların ve gençlerin bu alanlara ilgi duyması için çok ciddi bir motivasyon sağlıyor. O bakımdan başarılarınızı gururla takip ettim” şeklinde konuştu.

“AMATÖR DALLARDA GÜÇLENMEYİ ÇOK İSTİYORUZ”

İBB Spor Kulübü’nün eski bir kurum olduğuna işaret eden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Sosyal sporları tetikleyen, motive eden taraf güçlü olmalı, altyapı tarafı güçlü olmalı. Burada özel bir statü oluşmasını, spor okullarından başlayarak yetenek haritasından süzülen İstanbulluların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde rekabetçi bir konuma dönüşmesini ve özellikle amatör branşlarda güçlenmesini diliyoruz. Taekwondo, özünde başarının sınırlarından biridir. Güreş var. Ama artık bu hafta sonu tüm olimpik branşlarda atletizm, jimnastik, yüzme hatta kürek için etkili bir alana dönüşmesini istiyoruz. Çünkü 2036’da İstanbul’un olimpiyatlarda rezidansı olmasını istiyoruz. Açıkçası gurur duydum. Sana başarılar diliyorum. Burada olmayan diğer kulüplerin madalya alan ve Milli Takımımız adına başarılı olan sporcularını da tebrik ediyorum. Umarım daha fazlası. Her şekilde yanınızdayız. İstanbul halkı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesi adına hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“SPORDA YÜKSEK SAYGI ÇERÇEVESİ, TEK POLİTİKADA BİRAZ DÜŞÜK SAYGI”

Konuşmasının ardından şampiyon sporcularla sohbet eden İmamoğlu, “Sporun kuralları; hocalarımızın çok iyi bildiği centilmenlik. Aslında dövüş sanatlarında daha çok. Saygı yüksektir. Tek bir politikada biraz saygı. İnşallah düzelteceğiz. Lütfen şampiyonlarımızı tanıtın ve anlatın ve sporu konuşturun. Başarılı sporcularımız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi sporcuları konuşsun. Onlar sahada şampiyon olmaya devam edecekler, biz de diğer sahalarda şampiyon olmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.”

ŞAMPİYON KUŞ’TAN İMAMOĞLU’YA: “TEKERLEKLİ SANDALYEDEN DÜNYA ŞAMPİYONU ÜNVANIYLA SİZE GELDİM”

İmamoğlu’nun ardından söz alan Nafia Kuş da duygularını dile getirerek “4 Haziran 2021’de olimpiyatlardan önce bizi davet etmiştiniz. sana geldik O sırada tekerlekli sandalyede oturuyordum. Bunu az önce liderime söyledin. ‘Sporcumuz için ne gerekiyorsa yapın’ dediniz. Çok şükür liderim elinden gelenin fazlasını yaptı. Huzurunuzda Önderliğime tekrar teşekkür ediyorum. Bizim için büyük bir destek oldunuz. Çok teşekkür ederim. Her zaman bizimle oldun. Tekerlekli sandalyeden dünya şampiyonu unvanıyla karşınıza çıktım. Çok memnunum, çok gururluyum” dedi. İmamoğlu, Kuş’un sözlerine, “Sizinle gurur duyuyoruz. Engelli veya en kötü ya da en sıkıntılı zamanda herkesin yanında olmak kurumsal sorumluluğumuzdur. Kulübümüz de öyle, biz de öyle. Başkanımıza, titiz teknik ekibimize ve tüm yöneticilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Toplantıda; Keleş’in yanı sıra şampiyon sporcuların antrenörlerini temsilen İBB Spor Kulübü Genel Sekreteri Fazilet Aslanoğlu ve Ali İhtimam yer aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu